All Products
Keywords [ high precision linear voice coil motor ] match 235 Products.
Long Travel 74.7mm Rectilinear Voice Coil Actuator For Semiconductor Handling
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Model Number: | VCAS0002-0747-00A |
| Control Method: | Electronic |
High Response Flat Linear Motor Coils For Automation And Robotics
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Robots, UAVs,medical Ventilators,3D Printing,microscopes,endoscope |
| Type: | Brush Motor |
High Positioning Accuracy Linear Motor 24v Low Mass Coil Linear Coil Actuator
| Resolution: | High |
|---|---|
| Load Capacity: | High |
| Rated Power: | 2500N |
High Frequency Voice Coil Vibration Motor For Vibration Exciter And Dynamic Testing
| Motor Type: | Vibration Motors |
|---|---|
| Peak Force: | 10.2N |
| Model Specifications: | VCZA0010-0020-00A |
2.1N 50mm Stroke Rectangular Voice Coil Linear Motor For Optical Focusing
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Model Number: | VCAS0002-0498-00A |
| Control Method: | Electronic |
2.6N High Performance Actuator High Speed Actuator With Advanced Control Parameters
| Speed: | High Speed (rpm) |
|---|---|
| Resistance: | DC |
| Actuator Constant: | 2.6N/W |
Frequency Micro Linear Motor For Servo Motion Simulator Motor High Acceleration
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
| Type: | Micro Motor |
Micro Positioning Vibration Voice Coil Actuator For Precision Motion Stages
| Motor Type: | Vibration Motors |
|---|---|
| Peak Force: | 20.5N |
| Model Specifications: | VCZA0020-0040-00A |
Torque 1-50NM Micro Coreless Motor Coreless Linear Motor For Optical Scanning
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Optical Scanning, Positioning, Focusing, Etc., Precision Control Of Fast Mirror. And Micro Machine Tool Industries |
| Type: | Micro Motor |
Micro Flexible Vibration Motors For High Frequency Conveying And Feeding Systems
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Model: | VCAZ0010-0020-00A |
| Number Of Poles: | 10 |

