All Products
Keywords [ vcm ] match 112 Products.
High Performance Actuator Advanced Voice Coil Actuator Simple Structure
| Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Actuator Constant: | 2.6N/W |
| Name: | High Performance Actuator |
High Frequency VCAR Series Voice Coil Motors For Medical Imaging
| Total Stroke: | 56.3mm |
|---|---|
| Model: | VCAR0087-0563-00A |
| Peak Force: | 87N |
High Speed VCAR Voice Coil Motors For Semiconductor Inspection Applications
| Overall Dimension: | 200*400*404mm |
|---|---|
| Characteristic: | High Acceleration |
| Color: | Silver Gray |
High Precision VCAR Series Voice Coil Motors For Automation Equipment
| Total Stroke: | 11.2mm |
|---|---|
| Model: | VCAR0262-0112-00A |
| Peak Force: | 262N |
High Precision Micro VCAR Series Voice Coil Motors For Medical Devices
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Acceleration: | High |
| Positioning Accuracy: | High |
Simple Voice Coil Actuator Flat Miniature Linear Motors For The Micro-Machine Tool Industry
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Home Appliance, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
High Acceleration Compact Voice Coil Motor Direct Drive Motor With Controller
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens, Laser Equipment, Semiconductor, Medical Care |
| Type: | Micro Motor |
Low Noise Voice Coil Motor For Dispensing Machine Motor High Acceleration
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
| Type: | Micro Motor |
Mini Linear Voice Coil Actuator High Precision Flat Type Aerospace Voice Coil Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Home Appliance, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Short Stroke Voice Coil Motor Modules Closed Loop Servo Linear Motion Stage For CNC Machine
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens |
| Type: | Micro Motor |

