All Products
Keywords [ vcm voice coil ] match 112 Products.
High Precision VCAR Series Voice Coil Motors For Automation Equipment
| Total Stroke: | 11.2mm |
|---|---|
| Model: | VCAR0262-0112-00A |
| Peak Force: | 262N |
High Precision 0.05mm Voice Coil Motor Dc Linear Actuator For Industrial Automation
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Positioning Accuracy: | 0.1mm |
| Name: | Linear Motor Actuator |
Lightweight Voice Coil Motor Modules VCM High Response Without Cogging Effect
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens |
| Type: | Micro Motor |
High Frequency Rectangular Voice Coil Motors For Use In Automation Equipment
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Miniature Voice Coil Linear Actuator For Permanent Magnet Motors For 3D Printers
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Magnet Linear Electric Motors Voice Coil Motor VCM High Frequency Linear Actuator
| Voltage(V): | 44.9 |
|---|---|
| Output Power: | TBD |
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle |
High Response High Performance Actuator Light Weight Voice Coil Motors Biomedical Project
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
High Frequency Response Miniature DC Cylindrical Voice Coil Motors For Optical Systems
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens, Laser Equipment, Semiconductor, Medical Care |
| Type: | Micro Motor |
High-Precision Voice Coil Motor Vibration Motors For Automatic Positioning Systems
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, 3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Short Stroke Voice Coil Motor Modules Closed Loop Servo Linear Motion Stage For CNC Machine
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens |
| Type: | Micro Motor |

