All Products
Keywords [ vcm voice coil ] match 112 Products.
High Precision VARS Series Rotary Voice Coil Motors For The Semiconductor Industry
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
High Precision Linear Motor Actuator Rectangular Type Linear Voice Coil Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Type: | SERVO MOTOR |
| Frequency: | 50 |
X-Y Motion Flat Type Linear Voice Coil Actuator Low Noise Micro Voice Coil Actuator
| Usage: | BOAT, Car, UAV, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics |
|---|---|
| Type: | SERVO MOTOR |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Precision Micro VCAR Series Voice Coil Motors For Medical Devices
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Acceleration: | High |
| Positioning Accuracy: | High |
Low Noise Voice Coil Motor For Dispensing Machine Motor High Acceleration
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
| Type: | Micro Motor |
High Precision Micro Voice Coil Motor For Testing Equipment
| Total Stroke: | 6.2mm |
|---|---|
| Model: | VCAR0015-0062-00A |
| Peak Force: | 15N |
436N High Speed Micro Voice Coil Actuator For Encoder Voice Coil Motors
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Robots, UAVs, Medical Ventilators, Optics, 3D Printing, Microscopes |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | Requests |
Low Noise Rotary Voice Coil Actuator Aluminum Alloy Rotary VCM Motor 0.12N-M
| Warranty: | 3months-1 Year |
|---|---|
| Size: | 50*50*50mm |
| Peak Torque: | 0.22N.m |
High Frequency Response Rotary Voice Coil Motor High Positioning Accuracy
| Accuracy: | 0.05mm |
|---|---|
| Speed: | High Speed |
| Power: | 6W |
11V 90° Stroke Light Weight Motor Rotating Voice Coil Motor For Precision Control
| Weight: | 18g |
|---|---|
| Length: | 70mm |
| Voltage: | 11V |

