All Products
Keywords [ vcm voice coil ] match 112 Products.
Low Noise High Performance Actuator Linear Voice Coil Motor For First Aid Medical
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics, Optical Lens |
| Type: | SERVO MOTOR |
2500N Linear Voice Coil Motor 12mm Stroke Linear Small 24v Motor Light Weight
| Weight: | Light |
|---|---|
| Power: | 2500N |
| Rated Speed: | 100HZ(RPM) |
Lighter Moving Coil Actuator Voice Coil Direct Drive Motor For Fast Mirror Control
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Medical, Semiconductor, Aerospace, Valve Control, Vibration Platform And Automation Industry. |
| Type: | Micro Motor |
Light Weight High Frequency Rotary Voice Coil Motor For Handling Manipulator
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, 3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
High Precision 90 Degree Rotary Voice Coil Motor For Scanning Systems
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Model Number: | VARS0017-090-00A |
| Speed: | Variable Speed |
4.9A Small Ironless Voice Coil Motor VCM Actuator Good Force Characteristics
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
High Precision DC Motors Voice Coil Actuators For Mechanical Parts Systems
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | Requests |
High Frequency Linear Actuator Voice Coil VCM Motor Used For Automated Robots
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
| Type: | Micro Motor |
High Frequency VCAR Series Voice Coil Motors For Medical Imaging
| Total Stroke: | 56.3mm |
|---|---|
| Model: | VCAR0087-0563-00A |
| Peak Force: | 87N |
High Performance Actuator Advanced Voice Coil Actuator Simple Structure
| Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Actuator Constant: | 2.6N/W |
| Name: | High Performance Actuator |

