All Products
Keywords [ linear voice coil actuator low noise ] match 93 Products.
Medical Testing Equipment Fully House Voice Coil Actuator High Frequency Voice Coil Motor
| Usage: | BOAT, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | Requests |
6N Peak Force Linear Electric Actuator High Positioning Accuracy Voice Coil Actuator
| Name: | Linear Motor Actuator |
|---|---|
| Power Supply: | DC |
| Voltage: | 13V |
Stroke Length 75mm Linear Motor Actuator Aluminum Alloy Linear Voice Coil Motor
| Current: | 4A |
|---|---|
| Weight: | Low |
| Stroke Length: | 75mm |
High Load Capacity Linear Voice Coil Motors High Precision For Automation Industry
| Resolution: | High |
|---|---|
| Product Type: | Linear Voice Coil Motor With Shaft |
| Rated Power: | 2500N |
High Frequency Voice Coil Motor Stage Low Speed DC Linearly Motorized Optical Stage
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Robots, UAVs, Medical Ventilators, Optics, 3D Printing, Microscopes |
| Type: | Micro Motor |
Respiratory Motor Haptic Feedback Motor 2.5A VCM Voice Coil Actuator
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Lightweight High Linearity Linear Voice Coil Motors With Low Noise For The Automation Industry
| Repeatability: | High |
|---|---|
| Voltage Range: | 24V |
| Speed Range: | High |
Micro High Precision Positioning Rotary Voice Coil Motor For Robotic Arms
| Weight: | 21.5g |
|---|---|
| Length: | 60mm |
| Voltage: | 15.5V |
High Acceleration Electric Motors Little Mass Moving Coil Actuator Mini Flat Type
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Home Appliance, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Frictionless Long Life Linear Voice Coil Actuator For Precision Medical Instruments
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Product Model: | VCAB0035-0105-00A |
| Weight(g): | 91 |

