All Products
Keywords [ linear voice coil actuator low noise ] match 93 Products.
low noise Lightweight VCAR series Voice Coil Motors For The Semiconductor Industry
| Stroke: | Short |
|---|---|
| Coil Type: | Multi-Layer |
| Resolution: | High |
High Frequency High Reliability Multi Layer Vcm Voice Coil Motor
| Positioning Accuracy: | High |
|---|---|
| Force: | High |
| Current: | Low |
50mm Stroke Linear Motor Actuator High Positioning Accuracy Voice Coil Motor
| Peak Force: | 2.1N |
|---|---|
| Repeatability: | 0.05mm |
| Stroke Length: | 50mm |
High Precision 0.05mm Voice Coil Motor Dc Linear Actuator For Industrial Automation
| Protect Feature: | Totally Enclosed |
|---|---|
| Positioning Accuracy: | 0.1mm |
| Name: | Linear Motor Actuator |
High Acceleration Micro Cylindrical Voice Coil Motor Direct Drive Motor Used In Robots
| Package: | Carton Packaging |
|---|---|
| Stroke: | Short |
| Current: | Low |
11V 90° Stroke Light Weight Motor Rotating Voice Coil Motor For Precision Control
| Weight: | 18g |
|---|---|
| Length: | 70mm |
| Voltage: | 11V |
High Precision Micro Rotary Voice Coil Motors For Optical Applications
| Weight: | 225.5g |
|---|---|
| Length: | 115mm |
| Voltage: | 52.4V |
High Acceleration VCM Cylindrical Voice Coil Motor For Manipulation In Semiconductors
| Overall Dimension: | 200*400*404mm |
|---|---|
| Rated Power: | 18W |
| Characteristic: | High Acceleration |
Cylindrical VCM Voice Coil Motor Direct Drive Motors High Speed Low Noise
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, 3D Printing, Microscope, Endoscope, Robot,Medical Ventilators |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | 30 |
Lighter Moving Coil Actuator Voice Coil Direct Drive Motor For Fast Mirror Control
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Medical, Semiconductor, Aerospace, Valve Control, Vibration Platform And Automation Industry. |
| Type: | Micro Motor |

