All Products
Keywords [ linear voice coil actuator low noise ] match 93 Products.
Highly Accurate Positioning Of Pendulum Angle Rotary Voice Coil Motors For Fast Mirrors
| Housing Material: | Aluminum |
|---|---|
| Item: | Mini Electric Motors |
| Product Model: | VARS0022-032-00A |
Low Noise High Stability Linear Voice Coil Motor For Medical Scanners
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Product Model: | VCAB0087-0563-00A |
| Weight(g): | 177 |
High Response Precision Linear Voice Coil Motor For Semiconductor Micro Motion Control
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Product Model: | VCAB0262-0112-00A |
| Weight(g): | 285 |
High Frequency Magnetic Voice Coil Linear Actuator For Camera Focus
| Warranty: | 3years |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens |
| Type: | Micro Motor |
High Resolution Long Lifetime Linear Movement Motor High-Accuracy Voice Coil Motor
| Weight: | Light |
|---|---|
| Force: | High |
| Noise: | Low |
Light Weight High Performance Actuator Breathing Precision Micro Linear Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
2.6N High Performance Actuator High Speed Actuator With Advanced Control Parameters
| Speed: | High Speed (rpm) |
|---|---|
| Resistance: | DC |
| Actuator Constant: | 2.6N/W |
Zero Backlash Linear Servo Motor Ironless Linear Direct Drive Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Peak Force(N):: | 240 |
| Peak Current(Amps):: | 4.8 |
Aluminum Alloy Linear Actuator High Positioning Accuracy Rectangular Type Actuator
| Positioning Accuracy: | 0.1mm |
|---|---|
| Noise Level: | Low |
| Type: | Rectangular Type Actuator |
High Precision Hollow Core Motor Miniature VCM Linear Actuator For Focusing Mobile Phone Cameras
| Motor Housing Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Application: | Hollow Core Machines |
| Total Stroke: | 20mm |

