All Products
Keywords [ robot direct drive linear motor ] match 65 Products.
High Acceleration Voice Coil Motor Micro Electric Linear Actuator For Medical Pumps
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project,Laser Equipment |
| Type: | Micro Motor |
High Frequency Response Voice Coil Motor Micro Linear Platform For Automatic Focusing Systems
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
High Precision DC Motors Voice Coil Actuators For Mechanical Parts Systems
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | Requests |
6mm Travel Voice Coil Motor High Precision Magnetic Drive Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Optical Project,Laser Equipment ,Semiconductor |
| Type: | Micro Motor |
Micro High Precision Positioning Rotary Voice Coil Motor For Robotic Arms
| Weight: | 21.5g |
|---|---|
| Length: | 60mm |
| Voltage: | 15.5V |
Mini Linear Voice Coil Actuator High Precision Flat Type Aerospace Voice Coil Motor
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, Home Appliance, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
| Type: | Micro Motor |
Low Resolution VCM Voice Coil Motor Cylindrical Voice Coil Motor With Robot Arm
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
Short Response Time Voice Coil Motor Modules High Precision Linear Positioning Stage
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
Totally Enclosed Voice Coil Motor Linear Actuators For Semiconductor Equipment
| Continuous Force: | 4.2N |
|---|---|
| Max Voltage: | 26.6V |
| Warranty: | 3months-1year |
48V High-Precision Voice Coil Motor Modules With Fully Enclosed Design For The Robotics Industry
| Communication Protocol: | Modbus, Profibus, Profinet |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Power Range: | 66W |

