All Products
Keywords [ high performance motor camera precision ] match 76 Products.
High Acceleration Compact Voice Coil Motor Direct Drive Motor With Controller
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Ventilator, Microscope, Endoscope, Optics, Optical Lens, Laser Equipment, Semiconductor, Medical Care |
| Type: | Micro Motor |
High Frequency Linear Voice Coil Motor With Shaft For Optical Systems
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV, Robot, Medical Respirator, Microscope, Optics |
| Type: | Micro Motor |
Magnet Linear Electric Motors Voice Coil Motor VCM High Frequency Linear Actuator
| Voltage(V): | 44.9 |
|---|---|
| Output Power: | TBD |
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle |
19mm Stroke Linear Voice Coil Motor High Precision 29V DC Motor
| Positioning Accuracy: | High |
|---|---|
| Current Range: | 4.9A |
| Resolution: | High |
High Positioning Accuracy Linear Voice Coil Motor For Pick And Place Systems
| Noise Level: | Low |
|---|---|
| Load Capacity: | High |
| Voltage Range: | 24.3V |
Micro High Precision Positioning Rotary Voice Coil Motor For Robotic Arms
| Weight: | 21.5g |
|---|---|
| Length: | 60mm |
| Voltage: | 15.5V |
24V High Response Linear Voice Coil Motor For 3C Electronics Assembly
| Warranty: | 3months-1year |
|---|---|
| Product Model: | VCAB0033-0099-00A |
| Weight(g): | 5.87 |
High Force Long Stroke Flat Voice Coil Motor For Precision Assembly
| Noise Level: | Low |
|---|---|
| Warranty: | 3months-1year |
| Max Force: | 30N |
High Precision DC Motors Voice Coil Actuators For Mechanical Parts Systems
| Usage: | BOAT, Car, Electric Bicycle, UAV,3D Printing,Microscope,Robot,Medical Ventilators,Optical Project |
|---|---|
| Type: | Micro Motor |
| Torque: | Requests |
High Frequency Response Rotary Voice Coil Motor High Positioning Accuracy
| Accuracy: | 0.05mm |
|---|---|
| Speed: | High Speed |
| Power: | 6W |

